Jest położona w malowniczych okolicach, niedaleko niej mieszczą się przepiękne rezerwaty przyrody. Jednym z nich jest „Imielty Ług”.
Okolice są spokojne, sprzyjające odpoczynkowi i kontemplacji. Parafianie są bardzo serdeczni i przyjaźnie nastawieni do przybyszów, zawsze gotowi pomóc czynem lub chociażby dobrą rada.
A teraz trochę historii parafii ;)
04 grudnia 1984 r. bp. Bolesław Pylak wydzielił parafię Brzeziny Stojeszyńskie z parafii Potok Wielki, kierując do budowy kościoła i wspólnoty parafialnej ks. Aleksandra Zenia. Ludzie z miejscowości teraz wchodzących w skład parafii, szybko zbudowali prowizoryczną kaplicę by pierwszy proboszcz mógł bez przeszkód pogodowych sprawować Eucharystię. Na działce ofiarowanej przez mieszkańców Brzezin - Henryka i Mieczysławę Firosz oraz Krystynę i Piotra Niewiadomych został zbudowany kościół. Projekt kościoła opracowali architekci z Lublina: Roman Giza i Andrzej Adamczuk. Dzięki wielkiej ofiarności i pracowitości parafian w ciągu dwóch lat po erygowaniu parafii, tj. 05 października 1986r bp. Bolesław Pylak święcił kościół już w stanie surowym. Po odejściu ks. Aleksandra Zenia do Puław, prace związanie z wystrojem kościoła kontynuował ks. Franciszek Grela. W 1987 roku wybudowano dzwonnice i zainstalowano dwa dzwony, ogrodzono i oddano do użytku cmentarz. W 1988r wykonano sufit z modrzewia i położono marmurową posadzkę w kościele, w 1989r ogrodzono plac kościelny, w 1990r wykonano ołtarz, dokonano malowania dachu kościoła i budynku parafialnego. Po ks. Franciszku Grela, proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej w Brzezinach Stojeszyńskich w 1994r został ks. Stanisław Piasecki, a po nim w 1996 roku ks kanonik Krzysztof Jan Woźniak. W latach gdy proboszczem był ks. Piasecki i w latach po jego odejściu z parafii pw. Miłosierdzia Bożego zostały wykonane: Droga Krzyżowa (płasko-rzeźby), konfesjonały, ławki, boazeria, sedilla, (złote) tabernakulum, pokrycie kościoła blachą miedzianą, chodnik w koło kościoła, grota (z Matką Boską i dziećmi), ławeczka przed kościołem, ogrzewanie (zamontowano ok. 6 grzejników elektrycznych), wymieniono, drzwi i okna, rodzina Grelów zakupiła nowy obraz Miłosierdzia Bożego a parafia ufundowała do niego ramy, zamontowano tablicę ogłoszeń na placu kościelnym.
Do parafii Brzeziny należy również kaplica św. Józefa Robotnika w Osówku, wybudowana w 1983r na działce Krystyny Kudła. Obok kaplicy znajduje się pomnik upamiętniający śmierć 43 mieszkańców (całe rodziny), których Niemcy za sprzyjanie partyzantom 29 września 1942r bestialsko wymordowali.
W 2015r w Roku Miłosierdzia kościół otrzymał tytuł kościoła stacyjnego.
W 2015r w Roku Miłosierdzia kościół otrzymał tytuł kościoła stacyjnego.